Montaż Instalacja i Serwis Klimatyzacji

Montaż Klimatyzacji – Serwis Klimatyzacji – Instalacja Klimatyzacji Wielkopolska

instalacja klimatyzacji

Wszystko o klimatyzacji

Instalacja klimatyzacji to zabieg, na który coraz chętniej decydują się już nie tylko właściciele biur, ale też mieszkańcy prywatnych domów i mieszkań. Krotoszyn, Kórnik, Ostrów Wielkopolski. W każdym z tych miast znajdziemy firmę, która świadczy usługi, jeśli chodzi o instalacje i serwis klimatyzacji. Zanim przejdziesz do wyboru konkretnego modelu i zdecydujesz, jakie konkretne funkcje powinien mieć klimatyzator, musisz zdecydować, czego dokładnie potrzebujesz: chłodzenie tylko jednego pokoju, chłodzenie całego mieszkania lub więcej opcji mobilnych?


Rodzaje klimatyzatorów

Instalacja klimatyzacji Jarocin powinna być poprzedzona wyborem określonego modelu klimatyzatora. Najprostsze typy klimatyzatorów to klimatyzatory okienne i mobilne, które są jednym urządzeniem zamontowanym na oknie. Jest to jego główna wada – klimatyzator okienny „zajmuje” prawie połowę okna i światła dziennego, a zimą zimne powietrze będzie przenikać przez otwór okna do mieszkania. Ponadto jest dość głośny i działa tylko w przypadku chłodzenia powietrzem. Zaletą jest stosunkowo niska cena. Klimatyzatory mobilne wyglądają jak postument, wszystkie elementy są w jednym przypadku. Te klimatyzatory nie wymagają specjalnej instalacji, można je przenosić z pokoju do pokoju, jest panel sterowania i tryb ogrzewania powietrza. Wśród minusów – urządzenie jest dość hałaśliwe, musisz zrobić dziurę w ścianie o wymiarach 10-12 centymetrów, aby wyprowadzić elastyczny wąż klimatyzatora na ulicę, a długość elastycznego węża, przez który powietrze jest wentylowane, wynosi zaledwie dwa metry. Bardziej powszechną opcją są klimatyzatory z jednostkami wewnętrznymi i zewnętrznymi zwanymi systemami dzielonymi. Taki klimatyzator jest przeznaczony tylko dla jednego pomieszczenia. Jednak multisystem może być zainstalowany w mieszkaniu 2-3 pokojowym, w tym przypadku na ulicy wyświetlany jest jeden blok, do którego podłączonych jest kilka wewnętrznych. Lecz jeśli blok uliczny nagle ulegnie awarii, cały system przestanie działać. Dlatego bardziej praktyczne jest instalowanie oddzielnych klimatyzatorów w każdym pomieszczeniu, ale wadą tej opcji jest hałas z kilku jednostek zewnętrznych.


Moc klimatyzatora

Montaż klimatyzacji to też wybór mocy klimatyzatora. Aby poprawnie obliczyć moc klimatyzatora, weź pod uwagę powierzchnię pokoju, wysokość sufitu, czy mieszkanie jest ogrzewane przez słońce, ile osób będzie w pokoju, a także liczbę pracujących urządzeń w pokoju (komputer, telewizor itp.). Im więcej takich czynników, tym wyższa powinna być wydajność urządzenia. Na przykład 1 kW mocy chłodzenia jest wymagany do chłodzenia 8–10 m² pomieszczenia o wysokości sufitu 2,8–3 m. Jeśli pomieszczenie jest wyposażone w urządzenia elektryczne, wówczas 10 kW będzie wymagało 1,5 kW. Jeśli nie wiesz jak obliczyć samodzielnie moc, to poproś o pomoc serwis klimatyzacji Września. Specjaliści zatrudnieni w firmie będą z pewnością umieli dokonać dla ciebie odpowiednich obliczeń. Ostatecznie montaż klimatyzacji Kalisz, może przewidywać dodatkowe funkcje w tym:

  • „pakiet zimowy” (ogrzewanie pomieszczeń w sezonie zimowym),
  • oczyszczanie powietrza z kurzu,
  • filtr antyalergiczny (eliminuje zapachy i chemikalia),
  • jonizacja powietrza
  • falownik – regulator mocy sprężarki, oszczędza energię elektryczną do 30% i zapewnia obniżenie poziomu hałasu w podzielonym systemie.

Tagi:

instalacja klimatyzacji Wielkopolskie, instalacja klimatyzacji Jarocin, instalacja klimatyzacji Kalisz, instalacja klimatyzacji Krotoszyn, instalacja klimatyzacji Września, instalacja klimatyzacji Pleszew, instalacja klimatyzacji Śrem
instalacja klimatyzacji ostrow wielkopolski, instalacja klimatyzacji Środa Wielkopolska, instalacja klimatyzacji Kórnik, serwis klimatyzacji Wielkopolskie, serwis klimatyzacji Jarocin, serwis klimatyzacji Kalisz, serwis klimatyzacji Krotoszyn, serwis klimatyzacji Września, serwis klimatyzacji Pleszew, serwis klimatyzacji Śrem, serwis klimatyzacji Ostrow Wielkopolski, serwis klimatyzacji Środa Wielkopolska, serwis klimatyzacji Kórnik, montaż klimatyzacji Wielkopolskie, montaż klimatyzacji Jarocin, montaż klimatyzacji Kalisz, montaż klimatyzacji Krotoszyn, montaż klimatyzacji Września, montaż klimatyzacji Pleszew, montaż klimatyzacji Śrem, montaż klimatyzacji Ostrow Wielkopolski, montaż klimatyzacji Środa Wielkopolska, montaż klimatyzacji Kórnik